Operativní zákroky

operace2Na pracovišti Gynprivat jsou mimo operace inkontinence prováděny i další malé operativní gynekologické zákroky a některé velké gynekologické operace.

Malé gynekologické zákroky

Interrupce
Malá gynekologická operace, která slouží k odstranění nežádoucího těhotenství z dutiny děložní, většinou se provádí odsátím umělohmotnou trubičkou – kanylou.

Kyretáž
Malá gynekologická operace, jež je diagnostickým i terapeutickým výkonem. Tento výkon slouží k získání materiálu z dutiny děložní pomocí nástroje nazývaného kyreta.

Hysteroskopie
Jedná se o malou gynekologickou operaci, kdy se zavedením tenkého endoskopu přes hrdo děložní do dutiny děložní opticky hodnotí stav této dutiny. Můžeme zhodnotit například ústí vejcovodů nebo vzhled děložní sliznice. Na našem pracovišti se provádí moderním operačním přístrojem firmy Storz.

Operační hysteroskopie
Malý gynekologický výkon, jež umožňuje po zavedení endoskopického nástroje do dutiny děložní odstranit například drobné myomy či polypy v dutině děložní.

Velké gynekologické operace

Závěsné operace pro močovou inkontinenci ženy miniinvazivními metodami: TVT  Ajust, MiniARC,  Ofira TVT atd.

Plastické operace v gynekologii – estetická gynekologie

Zmenšování malých stydkých pysků

Zmenšení malých stydkých pysků při jejich přílišné velikosti resekcí či klínovitou resekcí

Zmenšení vchodu poševního či pochvy

Operace, která se provádí zejména u pacientek po několika porodech, kdy je poševní vchod případně i pochva po porodech příliš prostorná.

Plastické úpravy vchodu poševního po špatném zhojení porodních poranění

Plastické operace korigující defekty měnící vzhled a funkci hráze, pochvy i poševního vchodu po porodních poraněních a hymenectomie.